#1 2009-09-19 22:19:47

Clary

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 157
Punktów :   

Pierwsza część - Zmierzch ("Twilight")

http://merlin.pl/Zmierzch_Stephanie-Meyer,images_big,29,978-83-7384-632-6.jpg Informacje:
Zmierzch (ang. Twilight) to książka dla młodzieży o wampirach autorstwa Stephenie Meyer, która została wydana w Polsce 1 stycznia 2007 roku. Jest to pierwsza część serii o tym samym tytule. Główna bohaterka Isabella "Bella" Swan przeprowadza się z Phoenix w stanie Arizona do miasteczka Forks w stanie Waszyngton i zakochuje się w wampirze Edwardzie Cullenie.
Zmierzch został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami m.in.:
New York Times Best Seller list - książka zadebiutowała na liście na pozycji 5.
Publishers Weekly w kategorii "Najlepsza książka roku"
Amazon.com w kategorii "Najlepsza książka dekady...jak dotąd"
Teen People w "Hot list"
American Library Association "Top 10 najlepszych książek dla młodzieży" oraz "Top 10 książek dla niechętnych czytelników"


Tytuł :
Prawdopodobnie ma oznaczać zmierzch normalnego i spokojnego życia głównej bohaterki Belli Swan. Oczywiste też jest, że wskazuje na porę w której zazwyczaj przedstawia się wampiry - noc.


Okładka:
Autorka chciała, żeby okładka książki przedstawiała jabłko - zakazany owoc z Księgi Rodzaju. Symbolizuje on zakazaną miłość Belli i Edwarda. Nawiązuje do tego również cytat z początku książki (Księga Rodzaju 2,17 (BT)).

Offline

 

#2 2010-04-22 20:58:41

Shini

Zaczytany

2656603
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 107
Punktów :   
Ulubiony/a autor/ka:: Pratchett!
Ulubiona postać:: Niania Ogg xD
WWW

Re: Pierwsza część - Zmierzch ("Twilight")

Pierwsza część musi być ciekawa żeby sięgnąć po następne. Tutaj jest jeszcze tajemnica, coś do odkrycia a więc i więcej emocji, takowa jest też część druga. Resztę czyta się przyjemnie ale nie ma już tej magii


"Złudne nadzieje są bardziej niebezpieczne od strachu."
                                     John Ronald Rouel Tolkien - "Dzieci Hurina"

Offline

 

#3 2010-06-16 19:26:37

 Julia2603

Amator

23472082
Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pierwsza część - Zmierzch ("Twilight")

Ja naciągnęłam rodziców żeby mi kupili na dzień dziecka, a resztę kupię z kieszonkowego (tylko muszę uzbierać ) Osobiście bardzo mi się podoba.

Offline

 

#4 2010-09-12 12:29:39

Paro

Robi postęp

Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 39
Punktów :   

Re: Pierwsza część - Zmierzch ("Twilight")

Jak dal mnie najlepsza część z całej sagi Jedynka zawsze jest 'magiczna' musi mieć w sobie to coś, żeby sięgnąć po następne części a tutaj jak najbardziej to się udało. Według mnie pierwsza część jest naprawdę świetna.


"W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem

Offline

 

#5 2011-02-20 21:44:07

Wodniczka

Amator

Zarejestrowany: 2011-02-20
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pierwsza część - Zmierzch ("Twilight")

Owszem, pierwsza część sagi jest magiczna, najczęściej do niej wracam, aczkolwiek IV wszystko wyjaśnia i oczywiście dobrze się kończy... ach te happy endy, jesteśmy od nich uzależnieni.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pacyf.pun.pl www.ronins.pun.pl www.manga-projekt.pun.pl www.bakuganmoc.pun.pl www.mojeforks.pun.pl